ХИК взе дербито на дъното срещу Алашкерт

Отборът на ХИК спечели с 1:0 битката на дъното в група А на турнира Лига на конференциите срещу Алашкерт. Двата тима нямаха шанс да продължат напред в елиминациите и излязоха освободени на терена на “Болт Арена” в Хелзинки.

Футболистите и на двата отбора имаха пауза от близо три седмици и имаха настроение за игра. Гостите от Армения създадоха по-добрите възможности за гол в началните минути, като пропуски напраиха Артак Григорян и Вангу Гоме

След почивката ХИК успя да открие резултата само три минути след подновяването на играта. Атому Танака се възползва от разсеяна игра на отбраната на Алашкерт и откри резултата. След попадението ХИК заигра много организирано в защита и успя да удържи аванса си до края.