ЦСКА - София "затъна" край Северния полюс

ЦСКА - София претърпя четвърта загуба в групите на Лигата на конференциите, след като падна с 0:2 от Бодьо/Глимт в Норвегия.

Домакините, които са лидери в група "С" на надпреварата, тотално доминираха през първата част, но се оттеглиха на почивка със само един гол преднина след точен шут на Брунстад в 25-ата минута.

През второто полувреме момчетата на Стойчо Младенов изравниха играта и организираха няколко добри атаки, но в 85-ата минута Ботеим сложи точка на спора с втори гол.

В заключителните секунди на добавеното време резервата Хаген можеше да добави още едно попадение, но прати топката в дясната греда.

Иначе първата опасност бе пред червената врата. Домакините организираха добра комбинация пред наказателното поле на ЦСКА - София в третата минута, която завърши с шут на Ботеим от десетина метра фронтално срещу Бусато, но стражът изби.

В 6-ата минута сантиметри не достигнаха на Ботеим да вкара в празната врата след центриране отляво. Пет минути по-късно Ботеим отново се озова на стрелкова позиция и шутира опасно, но покрай вратата.

В 20-ата минута Кайседо осъществи самостоятелен пробив, надбягвайки Лоде и за момент се озова сам срещу вратаря, но почти на аутлинията. Това наложи да потърси пас назад към Йомов, който си спря топката, но бе блокиран преди да шутира.

Сериозният натиск на норвежците бе материализиран в 25-ата минута. Пелегрино намери с великолепен дълъг пас Брунстад, който майсторски вкара с труден удар от въздуха в долния десен ъгъл на Бусато.

В 45-ата минута Пелегрино излезе очи в очи с Бусато и шутира покрай дясната греда. В тази ситуация играчът на Бодьо бе в засада, но такава не бе отсъдена, а в този турнир няма ВАР.

В 56-ата минута Кауседо отправи удар с десния крак след центриране от корнер, но след рикошет топката излезе в нов ъглов удар. След неговото изпълнение Лам стреля неточно с глава.

В следващите минути ЦСКА - София изнесе играта в по-предни позиции и на свой ред организира няколко добри атаки, най-вече чрез резервата Вилдсхут, но нидерландецът не ги отигра по най-добрия начин в завършващата фаза.

Така се стигна до 85-ата минута, когато Солбакен надбяга Мазику отдясно и подаде към Ботеим, който стреля, топката рикошира в крака на Матей и се озова в мрежата на Бусато за втори път.

В заключителните секунди на даденото от рефера четириминутно продължение Хаген се откъсна отляво и отправи удар от малък ъгъл с левия крак, а топката се отби в дясната греда.

Поражението остави ЦСКА - София на последното място в групата с една точка и отчайващата голова разлика от 1-10 кръг преди края. Бодьо пък е начело с 11 точки, с една повече от втория Рома, класирайки се за елиминационния етап на надпреварата.

БОДЬО/ГЛИМТ - ЦСКА - СОФИЯ 2:0

1:0 Брунстад 25
2:0 Ботеим 85

БОДЬО/ГЛИМТ: 12. Хайкин, 4. Хойбратен, 2. Лоде, 18. Мое, 3. Самстед, 10. Ветлесен, 7. Берг, 19. Брунстад, 11. Пелегрино, 20. Ботеим, 9. Солбакен

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 29. Лам, 18. Мазику, 15. Вион, 21. Юга, 3. Жеферсон, 10. Йомов, 9. Кайседо, 8. Кери