Никола Цолов тренира с Фернандо Алонсо преди участието им в 24-часово картинг състезание

Младата надежда на родния моторспорт Никола Цолов, или както е известен в картинг средите – Българския лъв, завърши сезона с посещение при Фернандо Алонсо. Това се случи ден след като двукратният световен шампион във Формула 1 се качи на подиума в Гран При на Катар, където пилотът на Алпин бе избран и за Пилот на деня.

Никола Цолов с ново рекордно класиране на Световното по картинг

Никола и Алонсо прекараха деня в тренировки на симулатор в подготовка за предстоящото в средата на декември 24-часово картинг състезание в Дубай. Двамата ще се състезават рамо до рамо в един отбор за победата, което само по себе си е уникална възможност за 14-годишния роден талант да се учи от един от най-добрите действащи пилоти във Формула 1.

Алонсо след подиума в Катар: Чаках седем години за това
Никола Цолов стана първият българин с второ място на Европейския шампионат по картинг

Цолов завърши сезона в професионалния картинг с престижната втора позиция на последното състезание от Световните картинг серии в Адрия (Италия), след като бе спечелил квалификацията и всички маншове до финала. След много оспорвана борба с Арвид Линдблад, който е част от програмата за млади пилоти на Ред Бул във Формула 1, Никола остана на втората позиция.