Без ЛеБрон Джеймс Лейкърс падна в Ню Йорк

Еван Фурние вкара 26 точки, а Имануел Куикли добави 14, 12 от които в последната четвърт, за успеха на Ню Йорк над Лос Анджелис Лейкърс със 106:100.

За гостите не игра ЛеБрон Джеймс, който е наказан. Домакините имаха преднина почти през цялото първо полувреме, като на моменти се доближаваха до 20 точки разлика, но в третата част срещата се изравни. И за последно имаше шанс за обрат в началото на последния период, когато Кармело Антъни вкара тройка и намали на 84:85.

Джулиъс Рандъл добави 20 точки, 16 борби и 5 асистенции, но пет минути преди края на мача трябваше да седне на пейката, тъй като натрупа максимума лични нарушения. Куикли обаче вкара четири тройки в тази част и реши мача.

За гостите от Лейкърс Ръсел Уестбрук имаше най-сериозен принос, след като вкара 31 точки, взе 13 рибаунда и подаде 10 асистенции. 18 от точките му бяха вкарани в сензационната им трета част, когато Езерняците се върнаха в мача.

Антъни Дейвис игра невъзстановен, а Кармело Антъни беше само с епизодични прояви.

Никс вече са на 6-о място на Изток с 10/8, докато Лейкърс все още не могат да изравнят баланса и продължават с 9/10.