Ман Юнайтед излъга Виляреал и се класира напред в ШЛ в дебюта на Карик

Манчестър Юнайтед спечели с 2:0 гостуването си на Виляреал в Испания в среща от предпоследния кръг на груповата фаза на Шампионската лига. С тази победа “червените дяволи” събраха 10 точки и си гарантираха класиране в следващата фаза благодарение на головете на Кристиано Роналдо (78’) и Джейдън Санчо (90’).

Това бе и официален дебют на Майкъл Карик начело на гостите, след като той пое временно тима след уволнението на Оле Гунар Солскяер в неделя. Той бе взел някои интересни решения и остави на скамейката за първия съдийски сигнал Бруно Фернандеш и Маркъс Рашфорд.

Началото на срещата се забави с няколко минути поради проблеми с комуникационната система на съдиите. Първото по-опасно положение в срещата дойде в 5-ата минута, когато Мой Гомес стреля опасно, но Де Хеа спаси. Домакините изгледаха опасни в началните минути и създадоха още няколко ситуации пред вратата на своите гости.

В следващите минути играчите на “червените дяволи” изнесоха играта в малко по-предни позиции, а темпото на игра спадна видимо. Футболистите на Унай Емери бяха близо до попадение в 27-ата минута, когато Пино от крилото подаде добре към Ману Тригейрос, койото стреля, но отново Де Хеа се намеси добре и отрази.

Първият точен изстрел за гостите дойде в 30-ата минута, когато Телеш центрира добре отляво, а Роналдо стреля, но Рули не бе затруднен. “Червените дяволи” получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар от отлична позиция в 34-ата минута, но отново Кристиано Роналдо стреля в стената.

Виляреал отново бе много близо до откриване на резултата в 59-ата минута, но отново испанският страж на гостите направи великолепно спасяване след мощен удар на Тригейрос, който се озова с топка в крака в наказателното поле.

Временният наставник на гостите Майкъл Карик с опита да подсили атаката на своя тим и малко преди да са изтекли 70 минути пусна в игра Бруно Фернандеш и Маркъс Рашфорд. Само няколко минути по-късно дойде и най-доброто положение за тима след двойно подаване между португалският плеймейкър и Джейдън Санчо, когато последният се озова на отлична позиция в наказателното поле, но изстрелът му бе спасен от Рули.

Манчестър Юнайтед откри малко повече от десет минути преди края на срещата, когато играчите на “жълтата подводница” сами направиха ситуацията трудна. Стражът Рули подаде към Етиен Капу, той бе пресиран от Фред, който му отне, топката отиде към Кристиано Роналдо, а португалецът прехвърли елегантно вратаря за 1:0. Роналдо бе близо и до второ попадение в 84-ата минута, когато Хуан Фой опита да върне към вратаря си, но топката бе настигната от португалеца, но изстрелът му премина покрай вратата.

“Червените дяволи” отбелязаха второто си попадение в последната минута, когато топката бе отнета в средата на терена, Рашфорд напредна отлично, подаде към Бруно Фернандеш, а португалецът с едно докосване продължи към Джейдън Санчо, който пък с прецизен удар отбеляза първото си попадение с екипа на гостите и второ за тима в мача.

По този начин гостите събраха 10 точки и това им гарантира класиране в следващата фаза. Виляреал има 7 и продължава да се надява също да успее да си осигури място в следващата фаза в последния кръг, когато ще се изправи срещу Аталанта. Италианците заемат третото място с 5 точки, но и мач по-малко, който ще се изиграе по-късно тази вечер.