Финикс с 12 поредна победа, Андрю Уигинс показа страхотна форма за Голдън Стейт

Финикс спечели срещу Денвър своята 12 поредна победа в НБА, след като тази нощ се наложи у дома със 126:97.

Слънцата нито за момент не оставиха съмнение в превъзходството си. Камерън Джонсън бе най-резултатен в мача с 22 точки, след като влезе като резерва за Финикс. Деандре Ейтън вкара 21 точки за победителите.

Победната серия на Финикс е най-дългата в НБА от сезон 2006/07, когато бяха постигнати 17 поредни успеха.

Това бе и четвърта поредна загуба за Денвър и трета, в която Нъгетс губят с двуцифрена разлика.

ДеМар ДеРозан заби 31 точки, а Зак ЛаВин добави 21 за победата на Чикаго над Ню Йорк със 109:103, която е четвърта за Булс в последните 5 мача. Коби Уайт (14 точки) и Лонзо Бол (13 точки) завършиха също с двуцифрен актив.

Джулиъс Рандъл записа 32 точки и 10 спечелени борби за Ню Йорк, който вече е с 2 загуби от 3 мача. Алъкс Бъркс (13 точки), Иманул Куикли (12 точки) и Оби Топин (10 точки) са другите реализатори за гостите.

Роденият в Канада Андрю Уигинс показа страхотна форма за Голдън Стейт срещу Торонто, като вкара 6 удара от зоната за 3 точки и общо 32 точки за успеха със 119:104..

Джордан Пуул вкара дори точка повече от Уигинс - 33.

Паскал Сиакам отбеляза 21 точки за Раптърс, който загуби за седми път от последните 9 мача.