Чорбаджийски игра в зрелище с 6 гола

Стал (Миелец) и Лехия (Гданск) направиха атрактивно 3:3 в мач от 15-ия кръг на полската Екстракласа. Алекс Колев остана на пейката за домакините, а Божидар Чорбаджийски се появи като резерва в началото на второто полувреме, заменяйки Камил Кошчелни.

Двубоят започна по-добре за Стал и в 13-ата минута Максимилиан Шитек откри резултата. Гостите обаче осъществиха обрат в края на полувремето с попадения на Илкай Дурмуш (37') и Марко Тарацино (45'). И за двата гола асистира ветеранът Флавио Пайшао. В 59-ата минута Тарацино доближи Лехия до победата, но Гжегош Томашевич от дузпа и Матеуш Мак донесоха точката на Стал.

В другите съботни мачове Висла (Плоцк) се наложи с 2:1 като гост на Варта (Познан), Ягелония победи с 3:1 Висла (Краков), а Лех (Познан) надви с 1:0 Пяст Гливице.

В класирането води Лех с 32 точки, пред Лехия с 30. Стал е на 8-о място с 21 точки, колкото имат още Ягелония и Шльонск (Вроцлав).