Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Глътка въздух за "студентите"

Академик взе втора победа в първенството, надигравайки Пещера (Галата) с 2:1 в Свищов. Двубоят е от 16-ия кръг на Северозападна Трета лига. Съперниците си поделиха по полувреме. Първото беше за домакините.

В 29-ата минута Георги Йорданов шутира неспасяемо от границата на наказателното поле – 1:0. Малко след това Милен Петров изведе Димитър Костадинов сам срещу вратаря и стана 2:0. Съавторът на попадението извърши нарушение срещу вратаря и получи втори жълт и червен картон в 70-ата минута. 120 секунди по-късно резервата на гостите Огнян Огнянов се пребори за топката и вкара за 2:1. Малко преди края Милчо Младенов пропусна да изравни.