Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 1:0

Спартак (Варна) не сгреши в Своге

Спартак (Варна) постигна убедителна победа с 3:0 като гост на Спортист (Своге). Две попадения паднаха през първата част, а едно през второто полувреме, като на два пъти точен беше Иван Колев. Двубоят беше от 18-ия кръг на Втора лига и успехът остави Спартак в Топ 3 на временното класиране.

18 Спортист (Своге) - Спартак (Варна) 0:3

В 20-ата минута дойде първото сериозно положение. Спартак разиграха топката по десния фланг, тя достигна до Мехмед, който центрира в наказателното, където се измъкна капитанът на гостите Янчо Андреев засече центрирането с плонж, но стражът на Своге извади с една ръка.

Четири минути по-късно гостите поведоха. След ъглов удар в полза на гостите Никола Борисов се извиси в наказателното поле и отправи удар с глава. Бранител на Спортист изчисти топката на голлинията, но страничният съдия прецени, че кълбото е влязло във вратата с целия си обем и попадението бе зачетено.

В 28-ата минута гостите удвоиха преднината си след хубава контраатака, при която Андреев и Колев бяха изведени сами срещу вратаря на Своге. Домакините имаха претенции, че двамата са в засада при паса, но такава нямаше, тъй като Андреев тръгна от задна позиция. Той овладя, изчака стражът на Спортист да излезе и подаде към Колев, който вкара на празна врата от половин метър.

През второто полувреме Спартак стигна до трети гол. При изпълнение на тъч футболист на Спортист върна слабо към своя вратар, който също излезе бавно напред. Това позволи на Иван Колев да вземе топката, след което да излъже стража и да стреля към празната врата, с което направи резултата класически.