Спортист Своге с драматичен обрат срещу Локомотив София

Спортист Своге направи драматичен обрат тази вечер при гостуването си на Локомотив София, побеждавайки го с 92:90 в среща от ББЛ А група. Шампионът в регион Запад от миналия сезон навакса пасив от 13 точки в хода на срещата в столичната зала „Триадица“ и след много оспорвани финални минути, измъкна успеха.

Победата бе четвърта за гостите от пет срещи, докато „черно-белите“ вече са с баланс 2-5.

Срещата започна доста оспорвано и с няколко размени на водачеството. Столичният отбор вкара пет тройки само за първата четвърт, но отстъпваше значително в подкошието, благодарение на което след десет минути игра Спортист имаше минимално предимство при 23:21. Локомотив обаче направи нов обрат още в началото на втория период. Тимът поддържаше крехък аванс до почивката, на която се оттегли при 46:38 в своя полза.

Домакините дръпнаха с 13 точки след паузата, но баскетболистите на Емил Горанов започнаха да топят изоставането си и преди решителната четвърт намалиха за 65:71. Подемът в играта им продължи и след серия от 9:0 на старта на последната част, те отново излязоха напред – 74:71. Драмата продължи до последно, а след нова поредица от обрати, 24 секунди преди края съставът от Своге бе напред с 91:90. Локомотив взе прекъсване, след което обаче не успя да отбележи при последната си атака, а точен наказателен удар за съперника оформи крайния резултат.

Тенденцията от първата част се запази и до последно. Столичният тим отбеляза впечатляващите 17 тройки в мача, но Спортист компенсира при борбите (61 срещи 39).

Борис Матраков бе над всички за победителите с 21 точки и 9 борби. Дамян Стоянов реализира 13 точки, с 12 е Джими Хънт, 11 и 7 борби записа Иван Тилев, а по 10 точки добавиха Петър Загоров (7 борби) и Симеон Ценов (14 борби).

Всички точки на Локомотив пък дойдоха от титулярите. Драгомир Павлов бе най-резултатен с 36 точки, Иван Павлов вкара 27, а дабъл-дабъл от 14 точки и 16 борби има Радослав Колев.