България (U15) срещу силния силния отбор на Испания (U15) в престижния турнир за развитие на UFEA

Камерун спря Кот д’Ивоар за Мондиала, Осимен и Марез с важни голове

В директна битка Камерун успя да срази Кот д’Ивоар и вместо него да се класира за третия финален кръг в световните квалификации в Африка. Домакинска победа с 1:0 се оказа достатъчна за тима да измести съперника от първото място в среща от последния кръг в група “D”. Равенство щеше да е достатъчно за гостите, но попадение на нападателя на Лион Карл Токо Екамби в 21-вата минута зарадва камерунските фенове. Така в Катар няма да видим футболисти като Ерик Байи, Франк Кесие, Себастиен Але, Никола Пепе, Серж Орие и др.

В група “А” Алжир драматично финишира пред Буркина Фасо след 2:2 в директния дуел между двата тима и също продължава напред. “Пустинните лисици” се нуждаеха от равенство и в крайна сметка стигнаха до него. Единият от головете за алжирците реализира Риад Марез, а на вратата беше бившият страж на ЦСКА Райс М’Боли.

Аналогична беше ситуацията и в група “С”, където реми 1:1 между Нигерия и Кабо Верде изпрати “суперорлите” напред. Головият хищник на Наполи Виктор Осимен вкара за домакините още в 1-вата минута, но само четири по-късно гостите изравниха.

Нападателят на Ливърпул Мохамед Салах записа половин час като резерва за Египет при 2:1 над Габон в среща без значение. “Фараоните” си бяха гарантирали първото място още преди този двубой. Пиер-Емерик Обамеянг пък не игра за гостите.

За финалния трети кръг се класираха 10 отбора. Те ще оформят пет двойки, в които ще се играят два мача на разменено гостуване и крайните победители ще се класират за Мондиала.