“Червените” жертват мача с Бодьо заради битката в Разград

ЦСКА - София е много вероятно да запази част от ключовите си футболисти при гостуването на Бодьо/Глимт. Двубоят от груповата фаза на Лигата на конференциите ще се изиграе идния четвъртък от 22:00 часа. След двете загуби от Зоря (Луганск) “армейците” нямат никакви шансове за продължаване напред в турнира. Само няколко денонощия по-късно, на 29 ноември, понеделник, от 17:15 часа футболистите на Стойчо Младенов гостуват на Лудогорец в битка, която може да предреши остатъка от сезона при негативен за столичани резултат.

Затова и на “Армията” обмислят да дадат почивка на част от основните играчи в и без това тежкото гостуване в една от най-северните точки на Норвегия. Възможни са промени във всички линии. Очаква се шанс да започнат от първата минута да получат Карло Мухар, Тибо Вион, Йоан Баи, Федерико Варела и някой измежду Калоян Кръстев и Бисмарк Чарлс. Възможно е да бъде гласувано доверие на Пламен Гълъбов в ариергарда и Димитър Евтимов под рамката.

Стойчо: Заставам пред “червената” армия и тръгвам на война за ЦСКА, ще си отида с тези четири букви

Така основни футболисти като Амос Юга, Жеферсон, Греъм Кери, Георги Йомов и Жорди Кайседо ще останат свежи за гостуването в Разград. Лудогорец от своя страна все още има шансове за евроучастие напролет и треньорът Станислав Генчев ще хвърли всичко най-добро в гостуването на Цървена звезда, което също ще се проведе в четвъртък.

В момента разликата между ЦСКА - София и “орлите” е 7 точки в полза на 10-кратния шампион, като “червените” са с мач по-малко. В кръга, предхождащ битката за върха, “армейците” приемат Арда (Кърджали), а разградчани гостуват на ЦСКА 1948.