Зрелищно равенство между Янтра и Етър при откриването на стадион "Христо Ботев"

Янтра (Габрово) и Етър завършиха 3:3 в зрелищен мач по повод на откриването на обновения стадион „Христо Ботев“, като и шестте попадения паднаха след почивката. Новият терен бе открит от кмета на Габрово Таня Христова, като имаше щафети и изпълнения на танцов ансамбъл, а след излизането на двата отбора прозвуча националният химн.

Янтра (Габрово) и Етър откриват обновения стадион “Христо Ботев”

Първата част не предложи много положения пред двете врати. В 10-ата минута Петър Казаков намери Даниел Гаджев, чийто удар мина до гредата. За етърци пък Николай Янков центрира от фаул, но вратарят улови. В 23-ата минута Симеон Чатов от домакините напредна опасно отляво и центрира към Георги Недков, който обаче не успя да засече и бе блокиран. Малко след това Христо Марков бе съборен пред пеналта, но ударът от фаул намери стената. Тони Иванов от Янтра също от фаул стреля встрани.

В 31-ата минута Мариян Иванов събори откъсналия се Георги Недков и получи червен картон, а на негово място влезе Николай Дичев. На почивката влязоха останалите футболисти, а играта стана далеч по-динамична и интересна, като паднаха цели 6 гола.

Етър поведе в 54-ата минута – Фемиа центрира от корнер, Янков продължи с глава топката към Дани Младенов и опитният голмайстор я засече в мрежата за 0:1. Само след пет минути отново Николай Янков изведе чудесно Дани Младенов, който удвои резултата. Янтра върна обаче веднага гол – след разбъркване бившият етърец Костадин Гаджалов промуши топката покрай Господинов – 1:2. В 64-ата минута току-що влезлият Юлиян Райков стреля от дистанция до гредата, същото стори и Младенов след чудесен слалом между защитата.

Янтра изравни в 72-ата минута, когато Господинов изби удар отляво, но право във Влади Иванов, който довкара топката за 2:2. Малко след това Младенов бе изведен перфектно от Митев и стреля, но вратарят спаси. В 77-ата минута обаче Константин Иванов отблизо вкара за 3:2. До края „Етър“ натисна здраво и създаде куп положения. Удар на Кялоян Митев бе избит от Гаджалов с глава от голлинията, а после пък вратарят спаси удар на Младенов.

Все пак в 86-ата минута след центриране от корнер Николас Фемия с глава изравни – 3:3. В самия край на мача Атанас Кръстев реагира на неотсъден фаул срещу него и също получи червен картон.

Снимка: etarvt.bg