Царско село и Спортист (Своге) не успяха да се победят в контрола

Отборът на Царско село направи 2:2 в контролна среща срещу втородивизионния Спортист (Своге). Гостите поведоха в резултата с 2:0 още през първата част с попадения на Ивайло Христов и Илия Русинов. След почивката играчите на Любослав Пенев обаче натиснаха противника и успяха да изравнят. Дилян Георгиев се отчете с две асистенции, а Лукас Диас и Димо Бакалов вкараха голове с глава.

Царско село ще се съди с бразилци в КАС

Още в 10-ата минута Ивайло Христов стреля неспасяемо във вратата на Янко Георгиев с удар от дистанция. Малко преди почивката Спортист вкара и втори гол. Деян Христов центрира и Илия Русинов с глава изпрати топката в далечния за вратаря ъгъл.

В началото на втората част Любослав Пенев направи някои промени в състава на Царско село, което доведе до по-активна игра в предни позиции. 6 минути след началото на втората част топката мина покрай гредата след триково изпълнение на пряк свободен удар.

Малко по-късно стражът на гостите Ивайло Василев направи блестящо спасяване след удар от няколко метра.

В 62-ата минута Васил Шопов също изскочи на добра позиция, стреля, но Василев отново спаси. В 73-ата минута Димо Бакалов влезе в наказателното поле и стреля, но топката излезе в аут.

В 78-ата минута Лукас Диас даде чудесен извеждащ пас към Бакалов, който обаче бе съборен от Богомил Богомилов на границата на наказателното поле и реферът му показа червен картон. Бакалов изпълни прекия свободен удар, но стражът на гостите успя да спаси.

В 81-ата минута Царско село намали резултата. Дилян Георгиев направи хубаво центриране отдясно и качи топката на главата на Лукас Диас, който с глава вкара топката в мрежата на гостите.

В последната минута на двубоя Димо Бакалов повтори упражнението. Отново Дилян Георгиев центрира и Бакалов с глава изравни.