Еквадор се приближава до Световното, Кайседо игра

Голмайсторът на ЦСКА - София Жорди Кайседо влезе като резерва за Еквадор в мача срещу Венецуела от Световните квалификации в зона КОНМЕБОЛ. "Трикольорите" се наложиха с 1:0 и запазиха третото си място във временното класиране, даващо право на директна квота за Мондиала в Катар догодина. Пред състава на Густаво Алфаро са само колосите Бразилия и Аржентина.

Еквадорците имаха да си връщат за изненадващата загуба с 1:2 в Каракас преди месец. Те започнаха силно и пропуснаха няколко положения в началото, но и контрите на Венецуела не бяха безопасни. В 41-ата минута Пиеро Инкапие изпревари стража на гостите Рафаел Ромо и с немалка доза късмет прати топката във вратата

В началото на второто полувреме Джереми Сармиенто шутира по диагонала, но Ромо спаси. Секунди по-късно звездата на Венецуела Дарвин Мачис пропусна да изравни от пряк свободен удар.

Кайседо влезе в 64-ата минута вместо Джоркаеф Риаско и не получи възможност да се разпише, но беше много деен в пресирането на противниковата защита. Домакините удържаха преднината си и вече имат 20 точки, а в следващия кръг ще гостуват на Чили.