ЦСКА - София с три точки и трима контузени от мача с ЦСКА 1948, Матей герой

ЦСКА - София надигра с 1:0 ЦСКА 1948 в последен мач от 14-ия кръг на efbet Лига.

В герой за червените се превърна Юрген Матей, който реализира изключително красиво попадение в 30-ата минута с шут от 30 метра.

Домакините можеха да спечелят и по-убедително, но на два пъти гредите ги спряха от нов гол след удари на Йомов и Баи, а на няколко пъти футболистите на Стойчо Младенов не се възползваха от грешки на полеви играчи и вратаря на гостите.

В този сблъсък ЦСКА - София даде три жертви. Лам трябваше да започне титуляр, но малко преди началото на двубоя бе заменен от Метс поради контузия. В хода на срещата домакините извършиха още две принудителни смени след травми на Ахмедов и Турицов.

23 ЦСКА - София - ЦСКА 1948

Първият точен изстрел дойде в 8-ата минута и негов автор бе Юга, но той не затрудни Наумов.

В 10-ата минута домакините пропуснаха първата голова възможност. Наумов изби неубедително центриране отдясно в краката на Вилдсхут, нидерландецът стреля от 11 метра, но над вратата.

Девет минути по-късно Пиргов стреля с глава след подаване от фаул на Иванов, ударът се насочи под напречната греда, но Бусато реагира добре и изби в корнер. След неговото изпълнение Бусато и Матей се сблъскъха, а реферът Валентин Железов отсъди нарушение на Симеон Петров срещу стража.

Йомов стреля силно по земя в 25-ата минута в близкия на Наумов ъгъл, но в аут. Две минути по-късно Юга пробва центриране отляво, но след рикошет в крака на Петров топката се насочи към горния десен ъгъл на Наумов, който прояви страхотен рефлекс и изби.

По-офанзивната игра на ЦСКА - София от началото на мача бе материализирана от Матей, който се разписа в 30-ата минута със страхотен шут от 30 метра.

Малко след това домакините извършиха принудителна смяна - на мястото на контузилия се Ахмедов в игра влезе Кръстев.

В 37-ата минута колеблива изява на Наумов за малко не доведе до нов гол в неговата врата. Стражът сбърка една върната топка, подавайки я на Йомов, но крилото на ЦСКА - София се засуети и Ангелов блокира неговия шут, който излезе в корнер. След изпълнението му последва разбъркване в наказателното поле и нов удар на Йомов, който се отби в дясната греда.

В 39-ата минута Галин Иванов отправи опасен изстрел от фаул, който профуча покрай лявата греда.

Две минути след почивката ЦСКА 1948 за малко не изравни след шут от границата на наказателното поле на Иванов, но Бусато изби в корнер. В 51-ата минута бърза атака на гостите завърши с удар от малък ъгъл на Топузов, който Бусато изби с гърди.

В 66-ата минута Йомов се освободи от бранител на противника и се нагласи да стреля, но Бастунов му изби топката. Тя все пак попадна в Метс, който шутира над гредата от границата на големия пеналт.

В 73-ата минута Стойчо Младенов извърши трета принудителна смяна. Вион влезе вместо получилия травма Турицов. Само 180 секунди по-късно домакините си изработиха нова възможност за попадение след пас на Юга към Кръстев, резервата на червените шутира, а Наумов спаси.

В 77-ата минута Йомов елиминира Ангелов с брилянтни финтове и центрира в малкото наказателно поле. Наумов пробва да избие с крак, но изпрати топката точно в Баи, който обаче направи голям пропуск, тъй като направи по-трудното и нацели дясната греда от пет метра.

В 83-ата минута Баи направи още един пропуск. Вион го изведе сам срещу Наумов, но крилото не уцели вратата.

До края на мача ЦСКА 1948 пренесе играта в половината на домакините, но футболистите на Николай Киров действаха припряно и с много грешки, което не им позволи да осъществят нещо по-опасно пред противниковата врата.

С успеха ЦСКА - София се изкачи на второ място в класирането, докато гостите са на само една точка от последното място.

ЦСКА - СОФИЯ 1:0 ЦСКА 1948

1:0 Юрген Матей 30

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 20. Метс, 18. Мазику, 3. Жеферсон, 21. Юга, 8. Кери, 10. Йомов, 30. Вилдсхут, 23. Ахмедов

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 3. Пиргов, 6. Лозев, 9. Д. Ангелов, 25. Г. Ангелов, 33. Иванов, 20. Бастунов, 37. Мартинов, 77. Стоянов, 87. Петров, 18. Чочев

Снимки: Владимир Иванов