Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Лудогорец II не позволи на Хебър да се изкачи отново на върха

Дубълът на Лудогорец нанесе неприятна загуба на Хебър (Пазарджик), с което не позволи на момчетата на Ники Митов да се изкачат обратно на първата позиция във Втора лига. Двубоят бе част от 17-ия кръг и се игра на стадион “Гнездо на орли”, като завърши 3:1 в полза на разградчани. В състава на Лудогорец личеше името на Георги Терзиев, както и това на Димитър Митков, които са част и от първия тим.

Резултати и голмайстори от 17-ия кръг във Втора лига

Петър Георгиев вкара първия гол в 39-ата минута, а до края на първото полувреме не паднаха повече голове. В 55-ата минута Томислав Папазов изравни, но само минута по-късно Димитър Митков (56’) върна преднината на разградчани. В заключителните секунди Илкер Будинов оформи крайния резултат (90’).

С тази победа Лудогорец II събира 30 точки в актива си и се изкачи до 6-ото място във Втора лига. Хебър от своя страна не успя да си върне първото място и остава втори с 37 пункта, на точка зад новия лидер Миньор.

Снимка: ludogorets.com