Минчев с 60 минути игра при победа на Спарта (Прага)

Българският нападател Мартин Минчев бе в стартовия състав на Спарта (Прага) и игра до 60-ата минута на мача на тима си с последния в класирането Теплице в мач от 14-ия кръг на чешкото първенство. Спарта победи с 4:2, а Минчев бе сменен след един час игра при резултат 2:1 за столичани от Матей Пулкраб, който реализира последните две попадения за домакините от Прага. Пулкраб бе точен в 77-ата и 88-ата минути. Ладислав Крейчи вкара първия гол в срещата, давайки аванс на Спарта в резултата в 30-ата минута, а в 36-ата пак той пропусна дузпа. Давид Ханко реализира попадение за 2:0 в 39-ата минута, но само секунди по-късно Матиас Сукар вкара гол за гостите от Теплице. Другият гол за Теплице бе дело на Якуб Мареш от дузпа в 79-ата минута.

Спарта е на трето място в класирането с 33 точки, само на точка зад втория Виктория (Пилзен) и на 2 зад лидера Славия (Прага), който по-рано днес разби с 5:0 като гост Пардубице.

Снимка: AC Sparta Praha / Twitter