Доростол удари Устрем в Дончево за първа победа

Доростол (Силистра) спечели с 3:0 като гост на Устрем (Дончево) в мач от 11-ия кръг на Североизточната Трета лига. Това е първата победа за селекцията на Деян Дечев от началото на сезона. Тя е напълно заслужена с оглед случилото се на терена. Съдията отстрани по един състезател от двата отбора. Герой на силистренци е Николай Николаев, който реализира и трите гола.

Той откри резултата още в 22-ата секунда, когато завърши бърза контраатака с неспасяем шут по диагонала. Съотборникът му Георги Щерев извърши нарушение в 25-ата минута, реферът му вдигна втори жълт и респективно червен картон. 40 минути по-късно същото сполетя и домакините. Влезлият като резерва вратар Бора Алиев спря съперник с нарушение извън наказателното поле и беше отстранен с червен картон.

В 78-ата минута Николай Николаев беше изведен сам срещу вратаря и удвои аванса на своя тим. При следващата ситуация открадна топката от Славомир Събков и оформи своя хеттрик.
Дебют за силистренския тим направи 16-годишния вратар Александър Акрам, който пази през целия мач.