"Студентите" измъчиха Павликени

В Павликени едноименния тим спечели с 2:1 срещу Академик (Свищов). Двубоят е от 14-ия кръг на Северозападна Трета лига. Кошмарно начало за домакините. В 8-ата минута вратарят им Венцислав Димитров опита да хвърли топката към съотборник, но я насочи в краката на Лилян Маринов, който го финтира и изведе „студентите“ напред в резултата. Селекцията на Мартин Кръстев реагира моментално. В 20-ата минута капитана Красен Трифонов стреля от границата на наказателното поле в гредата. Симеон Иванов също отправи опасен удар. С влизането на Мартин Ширтев атаките на Павликени станаха разнообразни и опасни. В 53-ата минута настана суматоха пред свищовската врата и Йордан Йорданов изравни. В 70-ата минута Симеон Иванов напусна с контузия. Обратът стана факт четвърт час преди края, когато Георги Христов вкара с глава след центриране от корнер. После Ширтев не се възползва от добра възможност. Така се стигна до последната от 9-те минути продължение, когато Хюсеин Вейсов фаулира съперик. Лилян Маринов изпълни дузпата, но Венцислав Димитров спаси.