Късен гол прекъсна черната серия на Ювентус в Серия А

Отборът на Ювентус постигна много трудна победа с минималното 1:0 при домакинството си на Фиорентина от 12-ия кръг на Серия А. Единственото попадение в мача беше отбелязано от Хуан Куадрадо в добавеното време. “Виолетовите” завършиха срещата с човек по-малко на терена след червения картон на Никола Миленкович в 73-ата минута. С този успех "бианконерите" прекъснаха серията си от три мача без победа в италианския елит.

Промените в състава на Ювентус след победата с 4:2 над Зенит бяха три. На вратата Матия Перин замени контузения Войчех Шчесни. В защита капитанът Джорджо Киелини беше предвиден да замести Леонардо Бонучи, но на загрявката той получи травма и така Даниеле Ругани получи шанс да бъде титуляр. В халфовата линия пък този път Адриен Рабио беше предпочетен пред Федерико Бернардески. Двамата нападатели отново бяха Алваро Мората и Пауло Дибала след доброто им сътрудничество в мача срещу руския шампион. Гостите бяха подредени в 4-3-3, като тримата в атака бяха Хосе Кайехон, Рикардо Сапонара и головата машина Душан Влахович.

Във втората минута Пиетро Терачано допусна грешка, като нацели с топката тялото на изскочилия пред него Мората, но тя изхвърча настрани и вратарят успя да я улови. В шестата минута Джакомо Бонавентура получи възможност да стреля с глава, но Перин спаси удара му без проблем. В десетата минута след лошо изчистване при корнер за домакините Мората преодоля Терачано и стигна до аутлинията, където върна топката към Дибала, който обаче я прати над вратата.

Последва продължителен спад в темпото до 34-ата минута, когато Алваро Одриосола намери Сапонара на добра позиция, но атакуващият футболист не успя да намери целта. Малко след това Кайехон пробва далечен шут, който се оказа неточен. В 40-ата минута Влахович игра с глава при корнер, но не насочи топката достатъчно добре и тя излезе в аут. В самия край на първото полувреме “виолетовите” поискаха дузпа за игра с ръка на Данило, но след преглед с ВАР такава не последва.

В 50-ата минута Мората се справи с Никола Миленкович, но не сполучи с последвалото си воле. Пет минути по-късно удар на Рабио претърпя рикошет и излезе в корнер. В следващите минути Миленкович набързо си изкара два жълти картона и така в 73-ата беше изгонен от игра след фал срещу Федерико Киеза. Три минути по-късно именно крилото разтресе напречната греда на вратата на гостите със своето воле. В 82-ата минута Мората се разписа, но при вдигнат флаг за засада. В 86-ата минута Киеза нанесе първия точен удар за “бианконерите” в мача, но Терачано го отрази. В добавеното време Куадрадо излъга Кристиано Бираги и от много малък ъгъл промуши топката покрай вратаря за крайното 1:0 в полза на "Старата госпожа".

Така Ювентус събра 18 пункта и се изкачи на осмата позиция в класирането, като се изравни по точки с Фиорентина, който обаче е 7-и с по-добрата си голова разлика.

ЮВЕНТУС - ФИОРЕНТИНА 1:0

1:0 Куадрадо (90+1')

Ювентус: Перин, Данило, Де Лихт, Ругани, Сандро, Киеза, Маккени, Локатели, Рабио, Дибала, Мората

Фиорентина: Терачано, Одриосола, Миленкович, Мартинес Куарта, Бираги, Бонавентура, Торейра, Кастровили, Кайехон, Влахович, Сапонара