АЗ Алкмаар се утвърди на върха в Група "D" на Лигата на конференциите

АЗ Алкмаар се утвърди на първото място в класирането в Група "D" на Лигата на конференциите. Нидерландците надиграха с 2:0 у дома шампиона на Румъния ЧФР Клуж. Головете за АЗ Алкмаар отбелязаха исландският нападател Алберт Гудмундсон още в 5-ата минута и гръцкият нападател Вангелис Павлидис в 86-ата, който реализира лесно попадение след блестяща атака на домакините. Така АЗ Алкмаар вече е с 3 победи и общо 10 точки.

В другата среща в групата датският Рандерс и чешкият Яблонец изиграха помежду си мач с 4 гола и 2 червени картона - 2:2. Домакините от Рандерс пропиляха аванс от два гола, след като излязоха напред в резултата с гол на Вито Хамершой-Мистрати в 46-ата минута, а в 53-ата Войтех Кубиста си отбеляза автогол. Чехите се добраха до равенството с попадения на Томаш Кванкара в 73-ата минута и на Милош Кратоквил в 83-ата. В първата минута на добавеното време директен червен картон получи Стивън Одей от Рандерс, а в 94-ата втори жълт, съответно червен картон бе показан и на Кубиста от Яблонец.

Така Яблонец е втори в класирането с 5 точки, а Рандерс заема трета позиция с 4, след като записа дотук 4 равенства. С една точка остава на последното място ЧФР Клуж.

Снимка: AZ / Twitter