Макаби (ТА) и ЛАСК продължават напред, но предстои най-важният мач

Макаби (Тел Авив) и ЛАСК очаквано ще излязат от група “А” на Лигата на конференциите, след като вече са недостижими за другите два отбора. В двубои от четвъртия кръг тимът от Израел срази ХИК с 3:0 у дома, а австрийците пребориха Алашкерт с 2:0, също на свой терен.

Така Макаби и ЛАСК имат по 10 точки и в последните два кръга ще трябва да определят кой от тях ще е победител, като още в следващия кръг предстои директен дуел между тях. Първият в крайното класиране ще се класира директно за 1/8-финалите, докато вторият ще трябва да премине още един кръг на пряка елиминация в два мача, където съперник ще му е някой от третите в групите на Лига Европа.

Иначе в Тел Авив домакините се наложиха след голове на Брандли Кувас (22’), автогол на Лукас Лингман (65’) и Матан Хозез (90’).

По същото време ЛАСК нанесе четвърто поражение на Алашкерт след точни изстрели на Кейто Накамура в 12-ата и 87-ата минути.