Отменен гол, по-добра игра и глупаво поражение за ЦСКА - София в Европа

ЦСКА - София загуби за втори път от Зоря (Луганск) в груповата фаза в Лига на конференциите.

Украинците спечелиха домакинството си от четвъртия кръг с 2:0 след късни голове на Захеди (87) и Саядманеш (95), а поражението остави червените на дъното в групата със само една точка.

Футболистите на Стойчо Младенов бяха по-добрият тим почти през целия двубой, а превъзходството им бе осезаемо след почивката. Гол на Кайседо в 66-ата минута бе отменен поради засада, а Баи и Йомов пропиляха добри шансове, не успявайки да уцелят вратата с удари отблизо.

Така се стигна до заключителните минути, в които груба груба грешка на Лам доведе до първото попадение на украинците, което реши и победителя в битката.

Сред 11-те червените, които загубиха от този съперник с 0:1 в предишния кръг, нямаше изненади. Жеферсон и Юга започнаха в центъра на терена, а по крилата атакуваха Йомов и Вилдсхут. Зад централния нападател Кайседо стартира Кери.

Именно Кери отправи първия удар по посока на една от двете врати в 8-ата минута, но той излезе над напречната греда. Само 120 секунди по-късно ирландецът отново пробва шут извън наказателното поле, но и този път не уцели вратата.

В 24-ата минута и Зоря създаде първото си по-сериозно положение, когато центриране отляво намери Фаваров, защитникът шутира от десетина метра под ъгъл, но Бусато изби.

До края на полувремето червените владееха повече топката, но до нещо по-сериозно пред двете врати така и не се стигна.

След почивката ЦСКА - София взе инициативата и започна да атакува все по-опасно противниковата врата.

В 57-ата минута Юга засече с глава центриране на Кери от фаул, но не уцели вратата. Малко по-късно, в 65-ата минута, българският тим получи право да изпълни фаул пред границата на наказателното поле на домакините заради нарушение срещу Кайседо, но Кери не отправи добър шут.

Секунди по-късно Зоря допусна груба грешка при изнасяне на топката, Йомов овладя и подаде на Кайседо, който вкара на празна врата, но попадението бе отменено поради засада.

В 68-ата минута нова добра атака на червените завърши с опасен шут на Йомов покрай левия горен ъгъл.

В 84-ата минута Кери изведе отлично Баи, крилото стреля от ъгъла на малкия пеналт, но в аут.

И когато червените играеха далеч по-добре от совя противник, получиха гол. В 87-ата минута Захеди отне топката от Лам, напредна с нея, финтира финландеца и Матей, след което с удар по земя от 16 метра откри резултата.

Малко по-късно и Матей допусна грешка в опасна близост до червената врата, но този път Зоря не се възползва от нея.

Всичко приключи в 95-ата минута, когато Зоря организира контраатака, Захеди пусна към Саядманеш, за когото не представляваше трудност да оформи крайното 2:0 за Зоря.

ЗОРЯ (ЛУГАНСК) - ЦСКА - СОФИЯ 2:0