Арда ликува след страхотен мач и шедьовър на Делев! ЦСКА 1948 докосва дъното

Арда (Кърджали) спечели с 3:2 гостуването си на ЦСКА 1948 в последния двубой от 13-ия кръг на efbet Лига. Лазар Марин си вкара автогол в 32-ата минута. Малко след това Алекс Петков покачи резултата след корнер. В 56-ата минута националът Ивайло Чочев намали. В 76-ата минута резервата Симеон Петров изравни с глава. В 85-ата минута Спас Делев прехвърли Даниел Наумов по виртуозен начин, като ситуацията беше гледана с VAR за евентуална засада на нападателя.

24 ЦСКА 1948 - Арда (Кърджали)

Срещата започна скучно, като в първите 15 минути не се случи нищо интересно на игрището. Тогава прострелно подаване отляво свари отбраната на "червените" неподготвена, но Жуниор и Иван Коконов не успяха последователно да пратят топката в мрежата от непосредствена близост. Домакините отговориха с неточен далечен изстрел на Ангел Бастунов.

Последваха силни минути за гостите, които им донесоха дивиденти. В 32-ата минута Спас Делев центрира опасно пред вратарското поле на Даниел Наумов, където дебнеше Жуниор. Вратарят на ЦСКА 1948 тръгна напред неразчетено, а Лазар Марин прати топката в собствената си мрежа - 1:0 за Арда!

Малко след това Жуниор можеше да удвои, но Наумов успя да избие в корнер. След изпълнението му обаче Алекс Петков, който попадна сред повиканите от националния селекционер Ясен Петров, опъна мрежата с глава - 2:0. Припомняме, че само преди няколко дни синът на бившия капитан на ЦСКА Милен Петков стана баща.

Последваха още добри атаки на футболистите от Кърджали, като в един момент Иван Коконов получи подаване зад защитата, след което последва серия от финтове покай вратаря Наумов и пращане на топката в мрежата. Съдиите обаче правилно отмениха това попадение заради засада на петричкото крило на Арда. В самия край на първото полувреме Георги Русев можеше да намали резултата, но горната греда спаси Иван Караджов

В началото на второто полувреме ЦСКА 1948 върна интригата в двубоя. Бастунов върна находчиво топката с пета към Чочев, който намери вратата на Арда с премерен удар - гол за "червените".

В 76-ата минута вратарят на гостите Караджов изби коварен удар под гредата в корнер, но след това трябваше да капитулира след изстрел с глава на резервата Симеон Петров - 2:2! Последва опасен удар на Галин Иванов, който профуча до страничната греда и "червените" се разминаха с обрата.

В 85-ата минута Делев получи подаване, след което копна майсторски топката и прехвърли вратаря на "червените". Страничният съдия Румен Иванов обаче вдигна моментално флага за засада, но след консултация с VAR главният рефер Георги Кабаков призна страхотното попадение на Спас Делев - 3:2 за хората на Георги Чиликов. Скоро след това Коконов направи уникален пропуск на метър и половина пред голлинията на ЦСКА 1948. Така трите точки отидоха на сметката на "сините".

ЦСКА 1948 2:3 Арда

0:1 Лазар Марин (32 - автогол)
0:2 Алекс Петков (38)
1:2 Ивайло Чочев (56)
2:2 Симеон Петров (76)
2:3 Спас Делев (85)

Стартовите състави:

ЦСКА 1948: 29. Наумов, 6. Лозев, 25. Г. Ангелов, 3. Пиргов, 24. Марин, 18. Чочев, 8. Климентов, 10. Русев, 33. Г. Иванов, 20. Бастунов, 9. Д. Ангелов.

Арда: 12. Караджов, 24. Ал. Петков, 71. Крумов, 11. Ал. Георгиев, 8. Желев, 80. Котев, 19. Руменов, 33. Тилев, 17. Коконов, 9. Делев, 37. Жуниор.