Лудогорец II постигна пълен обрат и задълбочи кризата в Левски (Лом)

Лудогорец II се наложи над Левски (Лом) като гост с 2:1 в последния мач от 15-ия кръг на Втора лига и задълбочи още повече кризата в клуба. "Орлите" постигнаха пълен обрат на стадион "Дунавски юнак" и продължават добрата си серия от вече 4 поредни победи в първенството. Владислав Найденов (26) и Тихомир Димитров (76) се разписаха за успеха, а единственото попадение за домакините бе дело на капитана Николай Христов в 11-ата минута.
Левски (Лом) остава на предпоследното място във Втора лига със само 7 точки, докато дубълът на Лудогорец събра 27 т. и се намира на седмата позиция в класирането. В следващия кръг на “сините” им предстои тежко гостуване на лидера Хебър, а "орлите" ще се изправят срещу Марек в Дупница.

Левски (Лом) откри резултата още с първата си по-опасна ситуация в срещата. Домакините изпълниха ъглов удар, при който вратарят на "орлите" се намеси, но Николай Христов бе на точното място, за да изпрати топката във вратата на Владимир Русанов.

В 28-ата минута Владислав Найденов възстанови равенството, а попадението отново дойде след корнер.

Четвърт час преди края на редовното време гостите се възползваха от грешка на противниковия страж, който изпусна топката при центриране, а за Тихомир Димитров остана лесната задача да порази целта.

В 84-ата минута Андон Гущеров имаше възможност да спечели точката за своя отбор, но ударът му мина встрани от вратата на Владимир Русанов.

Левски (Лом) 1:2 Лудогорец II
1:0 Николай Христов (11)
1:1 Владислав Найденов (28)
1:2 Тихомир Димитров (76)

Левски (Лом): Дамян Дамянов, Никола Гавов, Ваньо Иванов, Гален Ненов, Лука Стоянович, Деян Иванов, Лъчезар Георгиев, Николай Христов, Петър Генчев, Раиф Мурадов, Андон Гущеров

Лудогорец II: Владимир Русанов, Методий Стефанов, Александър Ганчев, Бранимир Костадинов, Владислав Найденов, Димитър Митков, Илкер Будинов, Петко Цанков, Петър Караангелов, Тихомир Димитров, Цветослав Петров