Атлетико Мадрид се събуди и показа защо е шампион на Испания (видео)

Атлетико Мадрид разгроми с 3:0 като домакин представящия се силно от началото на сезона Бетис в среща от 12-ия кръг на испанското първенство. "Дюшекчиите" изиграха впечатляващ мач и сложиха край на серията си от две поредни равенства (и двете 2:2) в Ла Лига.

В 26-ата минута Яник Караско реализира първото попадение за шампионите. Белгиецът получи топката отляво на вратата на севилци, финтира противников бранител и с мощен шут опъна мрежата зад Клаудио Браво, който имаше доста работа тази вечер.

През второто полувреме играчите на наказания да бъде на трибуните заради червен картон в миналия кръг Диего Симеоне се развихриха и вкараха още два гола, а освен това направиха и пропуски пред вратата на Браво. Гол на Марио Ермосо с удар с глава след центриране на Антоан Гризман бе отменен в 50-ата минута поради засада, а в 63-ата минута Херман Пецея си заби нелеп автогол с глава след изпълнение на ъглов удар и така резултатът стана 2:0.

В 80-ата минута сменилият малко преди това Луис Суарес порутгалец Жоао Феликс реализира първото си попадение за сезона в Ла Лига, правейки резултата 3:0. Под проливния дъжд в испанската столица той се възползва по най-добрия начин от чудесен извеждащ пас на Караско и изпрати топката в мрежата зад Браво, като първоначално голът бе отменен поради засада, но след намесата на ВАР попадението бе признато за редовно.

Така Атлетико се поздрави с най-убедителната си победа този сезон и събра 22 точки, като се изкачи на четвърто място в класирането. Бетис е пети с 21, а с по 24 на първите три места са Реал Мадрид, Севиля и Реал Сосиедад. Последният може да оглави еднолично класирането, ако не загуби баското дерби с Атлетик Билбао по-късно тази вечер.