Минчев се включи от пейката при равенство на Спарта, Димитров и Хайдук с нов лош резултат

Българският футболист Мартин Минчев игра 23 минути за Спарта (Прага) при равенството 2:2 на тима си с Баник Острава в среща от 13-ия кръг на чешкото първенство. Минчев се появи в игра за гостите от Прага в 67-ата минута, когато резултатът бе 1:1. Пет минути след влизането в игра на нашия играч Спарта поведе с 2:1 в резултата от дузпа, но също от бялата точка домакините изравниха две минути преди края.

Така бе сложен край на серията на Спарта от 4 поредни победи в първенството и отборът заема трето място в класирането с 30 точки. Лидер е Виктория Пилзен с 33, който гостува по-късно днес на четвъртия в подреждането Славия (Прага), който пък е с 29 точки към момента.

В същото време българският защитник Кристиан Димитров влезе в игра в 72-ата минута за Хайдук (Сплит) при поражението на тима с 2:3 като гост от Славен (Белупо) в двубой от 14-ия кръг на хърватското първенство. Димитров се появи на терена при резултат 2:1 в полза на домакините.

След тази загуба Хайдук е четвърти в класирането с 21 точки, като няма победа в последните си 4 шампионатни срещи. Пред Хайдук в подреждането са Динамо (Загреб), Риека и Осиек с по 27 точки, но Динамо е с мач по-малко.

Снимка: HNK Hajduk Split / Twitter