Барокко смачка Риал като гост и се изравни на върха с НСА

Риал (Ковачевци) допусна тежка загуба у дома, след като отстъпи на Барокко с 0:6 в мач от 8-ия кръг на женското ни първенство. Тимът от София си беше осигурил трите точки още до 36-ата минута, когато водеше с 3:0. Ебру Дормушали (16'), Елена Луканова (21') и Александра Горанова (36') дадоха комфортен аванс на гостите, а през втората част отново Горанова (56'), Ина Димова (78') и Елена Луканова (82') вкараха останалите попадения.

С тази победа Барокко се изравнява с НСА на върха, тъй като двубоят на миналогодишните шампионки беше отложен. И двата тима са с по 18 точки в актива си, колкото има и третият Пълдин. Риал от своя страна се свлича до петото място с 13 пункта.