Сочи продължава да очарова в Русия след успех в БГ дербито

Сочи на Ивелин Попов продължава изненадващо силното си представяне в руското първенство, след като спечели с 2:1 при визитата си на Арсенал (Тула), където играе капитанът на българския национален тим Георги Костадинов. Попето обаче остана на пейката на своя тим, а Костадинов записа 83 минути, като той носи лентата и в клуба си.

След тази победа Сочи е трети след 13 кръга с равен актив с Локомотив (Москва), като само Зенит има повече точки.

Колумбийският нападател Матео Касиера вкара и двата гола за гостите. Той реализира за 1:0 още във 2-ата минута, а после беше точен и в 79-ата. Еванс Кангва беше изравнил в 66-ата.

Арсенал остава под чертата и е тимът с най-слаба защита.