Пресконференция на Цанко Цанков след завръщането от Нова Зеландия

Убедителни победи за Цървена звезда и Мидтиланд, Краев пак не бе в групата

Два от съперниците на Лудогорец в Лига Европа - Цървена звезда и Мидтиланд, изиграха днес своите срещи, съответно в сръбското и датското първенство. Цървена звезда отнесе с 3:0 като гост Раднички в мач от 15-ия кръг на местната Суперлига. Мирко Иванич и Милан Павков бяха точни за Звезда през първата част - съответно в 18-ата минута и във втората минута на добавеното време. В 49-ата минута Александар Катай оформи крайния резултат, а Цървена звезда е на второ място в класирането с 35 точки. С 5 точки повече е лидерът Партизан, който по-късно днес е домакин на Чукарички.

В същото време Мидтиланд надигра с 3:1 като гост Рандерс в 14-ия кръг на датското първенство. Божидар Краев отново не бе в групата на Мидтиланд за мача, а два гола за победителите отбеляза 20-годишният нигерийски халф Рафаел Ониедика ('14 ,'39). В 64-ата минута Евандер реализира третото попадение за Мидтиланд, след като 11 минути по-рано Стивън Одей бе точен за Рандерс. Мидтиланд е убедителен водач в класирането с 34 точки, а вторият Копенхаген е с 25 (и мач по-малко).

Снимка: FC Midtjylland / Twitter