Миньор тресна дубъла на ЦСКА 1948 и се изстреля напред

Миньор (Перник) записа важни три точки във Втора лига. Футболистите на Христо Янев надвиха с 1:0 дубъла на ЦСКА 1948 в здрав мач от 15-ия кръг на първенството във второто ниво. Божидар Васев беше точен в 80-ата минута след разбъркване след ъглов удар, с което донесе успеха за чуковете.

От началото на второто полувреме домакините бяха с човек по-малко, след като Мариян Димитров беше изгонен от игра за задържане на откъсващ се сам срещу вратаря пернишки нападател. В 74-ата минута Стефан Статев, който се завърна след дълго лечение на контузия, можеше да открие резултата с красив ножичен удар, но Даниел Леонтиев изби топката.

Още в началото на мача капитанът на Миньор Андреас Васев получи контузия, което наложи принудителната му смяна. Така хората на Янев се наредиха в челото на класирането, с реални претенции да атакуват efbet Лига.