Спартак (Варна) удари лошо Етър и сложи край на прекрасната серия на "болярите"

Спартак (Варна) записа много важен успех срещу Етър в един от най-интересните сблъсъци във Втора лига. Двубоят бе част от 15-ия кръг на първенството и завърши при резултат 3:1 за домакините от Варна. Така Спартак прекъсна негативната си серия от два поредни мача, в които не успя да победи. "Болярите" от своя страна допуснаха първа загуба в последните си 11 мача.

25 Спартак (Варна) - Етър

Още в 9-ата минута "соколите" поведоха. Андреев нахлу в наказателното поле, но ударът му не се получи. Последва нов такъв на Начев, но вратарят на Етър успя да избие. В крайна сметка Бабалиев се оказа най-съобразителен и вкара за 1:0.

Само 2 минути по-късно обаче Етър изравни. Николас Фемия отправи хубав изстрел от наказателното поле и вкара за 1:1. В самия край на първото полувреме Спартак отново си върна преднината, когато Андреев вкара от дузпа, отсъдена за нарушение на Господинов спрямо Георги Бабалиев.

Втората част започна с трети гол на варненци, който уби интригата в мача. Архан Исуф отправи много хубав далечен шут и не остави никакъв шанс на Господинов - 3:1 в 49-ата минута.

С тази победа Спартак събира в актива си 30 точки и се намира на 4-ото място във временното класиране. "Соколите" изостават само на 4 точки от първото място и на 2 от Миньор, който се намира над тях в класирането. Етър от своя страна се смъкна до втората позиция с 34 точки. Първи остава Хебър със същия брой пунктове.

Снимки: Владимир Иванов