Локо Пд разпиля ЦСКА - София на "Армията", бивш играч на "червените" им наниза хеттрик

ЦСКА - София допусна малко очаквано поражение с 1:3 като домакин на Локомотив (Пловдив)в мач от 13-ия кръг на efbet Лига.

В герой за смърфовете се превърна бившият футболист на червените Георги Минчев, който наниза хеттрик в 49-ата, 55-ата и 66-ата минута. Почетното попадение за домакините вкара Йоан Баи в 84-ата минута.

18 ЦСКА - София - Локомотив (Пловдив), бой между феновете на "Армията"

Двата отбора разиграха равностойно първо полувреме, което бе с много битка и здрави единоборства. След почивката Локомотив заигра по-комбинативно и набързо дръпна с 3:0, след което допусна един гол, но сравнително лесно се справяше с центриранията на противника от всяка точка на терена.

Наставникът на червените Стойчо Младенов извади от 11-те Жеферсон и Юга, които останаха на пейката за смекта на Мухар и Вион. Метс замени наказания Мазику.

Сред титулярите на смърфовете не бе Крачун, а неговото място зае изигралия отличен двубой 19-годишен централен защитник Мартин Паскалев.

Двата отбора се вкопчиха в здрава битка още с началния съдийски сигнал. В 19-ата минута халфът на гостите Петър Витанов напусна контузен терена след сблъсък с Кери, а на негово място се появи Емил Янчев.

В 22-ата минута Илиев изведе отлично Умарбаев сам срещу Бусато, но халфът се засуети, а и предпочете да подава вместо да шутира, което се оказа грешка.

Пет минути по-късно Умарбаев центрира много опасно от фаул, но няколко играчи на пловдивчани се разминаха с топката.

В 32-ата минута Салинас шутира отдалеч, а Бусато улови без особени проблеми.

В 37-ата минута Йомов проби отдясно до аутлинията и центрира към Вилдсхут. Нидерландецът шутира, но изстрелът му бе блокиран от бранител в черно-бяло.

Секунди по-късно дойде най-доброто положение за гол до този момент. Кери намери Вилдсхут, крилото преодоля Гомис и излезе очи в очи с Рейдър, но вратарят на смърфовете спаси.

В 43-ата минута Мухар стреля от границата на големия пеналт, но в аут. Две минути по-късно Умарбаев завърши с удар добра атака на пловдивчани отдясно, но Бусато спаси.

Четири минути след почивката Локомотив откри резултата. Томашевич поде атака отляво и отправи прострелно центриране, което Минчев засече с глава, за да простреля Бусато.

В 54-ата минута Гомис направи двойно подаване с Карагарен, напредна с топка в крака и отправи фалцов удар с левия крак, който се насочи под напречната греда на червената врата, но Бусато изби.

След изпълнението на корнера последва сериозно меле в наказателното поле. След него Вион отклони топката с глава при единоборство с Паскалев, но към непокрития Минчев, който ефектно вкара втория си гол в срещата.

В 66-ата минута Минчев оформи своя хеттрик след брилянтен пробив и подаване на Димитър Илиев. Капитанът на Локо преодоля двама противникови състезатели отдясно и центрира на задната греда, където Минчев смачка във въздуха Турицов и с глава реализира третото си попадение.

В 76-ата минута Ахмедов стреля с глава след центриране на Баи, но в ръцете на вратаря.

В 84-ата минута червените намалиха изоставането си след отличен пробив и подаване на Йомов отляво, което намери на задната греда Баи и крилото вкара в празната врата. В тази ситуация и стражът на гостите Рейдър подцени ситуацията, оставяйки центрирането да мине покрай него и да стигне до Баи.

До края на мача ЦСКА - София опита да наложи някакъв по-сериозен натиск, но той бе по-скоро хаотичен, с центрирания от всяка точка на терена и високите защитници на Локо се справиха с него.

ЦСКА - СОФИЯ 1:3 ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ)

0:1 Георги Минчев 49
0:2 Георги Минчев 55
0:3 Георги Минчев 66
1:3 Йоан Баи 84

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 29. Лам, 15. Вион, 20. Метс, 24. Мухар, 10. Йомов, 8. Кери, 30. Вилдсхут, 9. Кайседо

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 71. Рейдър, 5. Паскалев, 4. Гомис, 2. Биков, 34. Витанов, 39. Умарбаев, 33. Томашевич, 9. Карагарен, 16. Салинас, 14. Илиев, 10. Минчев

Снимки: Борислав Трошев