Пирин постигна важна победа над Царско село и "отлетя" от последното място в efbet Лига

Пирин (Благоевград) надви с 2:1 Царско село в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Двата тима заемаха последните 2 места в класирането преди началото на тази среща и трите точки им бяха жизнено важни. Царско село владееше повече топката, но с добри контраатаки "орлетата" успяха да грабнат победата. Иначе се получи остър мач с доста положения. Домакините започнаха ударно двубоя и до 26-ата минута вече водеха с 2:0 с попадения на Преслав Йорданов (15') и Петър Занев (26'). Освен това "зелените" нацелиха и два пъти гредата след удари на Йорданов (3') и Карачанаков (19'). В края на полувремето Милчо Ангелов върна един гол (40'), но той се оказа недостатъчен за "царете".

Още в 3-ата минута дойде първата сериозна опасност пред една от двете врати. Тогава Брахими центрира отляво, а Преслав Йорданов скочи на шпагат и засече топката. За негово нещастие обаче тя се отклони в напречната греда.

Иначе и двата тима започнаха срещата на доста високо темпо и атаки следваха и към двете врати. Веднага след гредата "царете" организираха 2-3 положения, които обаче не им донесоха нищо по-опасно. В 8-ата минута Пирин организира опасна контраатака, но Карачанаков се засуети и не успя да подаде на открилия се Преслав Йорданов. В 12-ата минута Стеванович опита изстрел от далечно разстояние, но без успех.

Добрата игра и опасните атаки дадоха резултат в 15-ата минута, когато Пирин успя да открие резултата. Тогава Манолев отне топката от Христо Попадийн в средата на терена и веднага подаде към Костов надясно. Той от своя страна намери Преслав Йорданов с пас по земя и централният нападател с хубав изстрел с вътрешен фалц прати топката в далечния ъгъл и откри за 1:0.

4 минути по-късно "орлетата" получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Зад топката застана Карачанаков, който отправи страхотен шут, но и този път за жалост на домакините бе нацелена гредата.

В 26-ата минута резултатът стана 2:0. След изпълнение на корнер от Карачанаков настъпи суматоха в наказателното поле на Царско село, но Бандаловски успя да изчисти. Топката обаче се върна при Карачанаков, който отправи ново центриране и намери непокрития Занев. Защитникът се наведе и с глава насочи кълбото от близко разстояние във вратата на гостите.

Царско село отговори с хубава атака, след която Димо Бакалов бе изведен и опита успоредно на голлинията подаване. Защитник на Пирин обаче скочи и успя да избие точно преди нападател на столичани да засече.

5 минути преди края на първата част гостите успяха да се върнат в мача. След атака Станислав Костов отне пред собственото си наказателно поле, но сбърка и позволи на Кавдански да му отнеме. Капитанът на Царско село опита шут, но Ник Хенгелман спаси. Все пак вратарят на Пирин не можа да улови топката и я изпусна, което позволи на Милчо Ангелов да стреля и да вкара в опразнената врата - 2:1.

Второто полувреме започна с натиск на "царете", които се опитваха да изравнят резултата. В 50-ата минута Лукас Диас центрира добре и намери Милчо Ангелов, но нападателят не успя да нанесе точен удар с глава.

3 минути по-късно дойде и първата възможност за Пирин през втората част. Карачанаков центрира от фаул и намери Занев, но бранителят не успя да насочи добре топката с десния крак и я изкара в аут.

В 60-ата минута Бандаловски засече добре центриране от корнер с глава, но ударът му мина над напречната греда. Малко по-късно Манолев опита удар от воле за "орлетата", но Георгиев спаси.

В 76-ата минута домакините пропуснаха да решат всичко в мача. Брахими направи хубав пробив отдясно и центрира към наказателното поле. Там Преслав Йорданов успя да се откъсна от защитата, но от точката за изпълнение на дузпа не успя да вкара в мрежата на Царско село.

В края на срещата гостите натиснаха своя съперник в търсене на изравнителното попадение, но така и не успяха да го намерят. В 85-ата минута Петър Атанасов бе изведен добре по въздух в наказателното поле, но вратарят на домакините излезе добре и улови. Секунди преди края и Венци Василев стреля с глава, но изкара в аут.

С тази победа Пирин събира 11 точки в актива си и се изкачва до 11-ата позиция в класирането. "Царете" от своя страна стават последни със само 9 пункта от началото на сезона.

ПИРИН 2:1 ЦАРСКО СЕЛО
1:0 Йорданов (15)
2:0 Занев (26)
2:1 Ангелов (40)

Стартови състави:

Пирин: 12. Ник Хенгелман, 71. Антон Карачанаков, 38. Александър Дюлгеров, 31. Красимир Станоев, 7. Мохамед Брахими, 3. Петър Занев, 9. Преслав Йорданов, 11. Станислав Манолев, 29. Станислав Костов, 14. Стилиян Николов, 6. Юлиян Попев;

Царско село: 1. Янко Георгиев, 3. Мартин Кавдански, 6. Иван Бандаловски, 7. Димо Бакалов, 8. Ален Стеванович, 9. Милчо Ангелов, 12. Лукас Диас, 77. Луи Нганиони, 80. Карлос Охене, 83. Христо Попадийн, 93. Васил Шопов;