Карнобат загуби у дома от Левски (Карлово)

Карнобат загуби у дома от Левски (Карлово) Поражение с 2:6 инкасира Карнобат от Левски (Карлово) в среща от 13-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Първото попадение в мача падна само 120 секунди след началото на срещата. Тогава Антон Огнянов центрира от корнер, топката попадна в Иван Иванов, който с топовен удар я изпрати към вратата на карнобатлии, тя рикошира в гредата и връхлетя в мрежата за 0:1. Живко Илиев и Георги Калоянов стреляха от фаул, Стилиян Станчев с глава също насочи топката към вратата на гостите, но до изравняване на резултата не се стигна.

Напротив, падна втори гол във вратата на Карнобат. Това се случи в 34-ата минута, когато Антон Огнянов подаде отдясно към Халибрям Кърмаджъ, а той не сгреши за 0:2. Три минути по-късно Иван Иванов от гостите нацели напречната греда, а след него Валентин Иванов намали на 1:2 след подаване на Ивайло Стойчев. В 41-ата минута Петър Главчев пусна пас към Антон Огнянов, който преодоля защитник на домакините и технично изпрати топката в мрежата за 1:3.

Малко след почивката футболистите на Карнобат пробваха и успяха да щурмуват вратата на гостите с бърз гол за 2:3. В 48-ата минута Ненко Петров не сгреши при подаване отдясно на Антон Атанасов. Вместо да стигнат до изравнителен гол, карнобатлии допуснаха развитието на резултата да стигне до 2:4. В 51-ата минута точен бе Антон Огнянов, който оползотвори по блестящ начин рейд отляво и подаване на Петър Главчев. 10 минути преди края на срещата Главчев бе изведен на стрелкова позиция от Иван Иванов, като не пропусна да покачи резултата на 2:5. Крайното 2:6 оформи Иванов, който стреля отдалеч при кратко разиграване на топката след изпълнен корнер.

„С трима класни играчи и едно спокойствие и класа, които демонстрираха от Левски (Карлово), ни надделяха. Заслужено ни победиха, въпреки желанието за игра и желанието да обърнем мача. Адмирации за младите момчета, които играха на предела на възможностите си. Продължаваме борбата за оставане. Ще останем!“, заяви след срещата президентът на карнобатлии Теодор Иванов.

„Умора при всички положения имаше. Проблемът бе, че мачът така тръгна, че първият гол бе рядко красив още в 1-ата минута. Опитахме се да създадем някоя ситуация пред противника, но последва контраатака и 0:2. След това се върнахме в мача, но лошото е, че след всеки наш гол веднага ни вкарваха и те. Така падаше и гардът ни. Второто полувреме пак така – вкарахме при 1:3 гол, веднага след това при следващата атака стана 2:4. Левски (Карлово) имат доста класни футболисти напред, създадоха доста хубави атаки и си отбелязаха головете“, сподели наставникът на Карнобат Георги Калоянов.