Ел Чолито постави Ювентус на колене

Верона нанесе втора поредна загуба на Ювентус, след като спечели домакинството си срещу “Старата госпожа” с 2:1 в мач от 11-ия кръг на Серия А. С основна заслуга за успеха на “мастифите” беше Джовани Симеоне (11’, 14’), който вкара и двата гола за своя отбор. Уестън Маккени (80’) пък отбеляза единственото попадение за гостите, които останаха без победа в последните си три мача.

Масимилиано Алегри промени почти изцяло състава си след домакинската загуба с 1:2 от Сасуоло. Само трима футболисти запазиха титулярните си места - халфът Адриен Рабио, както и двамата нападатели Алваро Мората и Пауло Дибала. Атаката на веронци пък беше водена от намиращия се в чудесна форма Симеоне.

В 8-ата минута Дарко Лазович стреля в близкия долен ъгъл на вратата, но Войчех Шчесни успя да се намеси. В 10-ата Мората се опита да засече пас на Дибала точно пред вратата, но Корай Гюнтер и Лоренцо Монтипо се справиха с опасността. Минута по-късно Антонин Барак нанесе удар по-земя, който беше отразен от Шчесни. Топката обаче веднага отиде при Симеоне, който се разписа на празна врата. В 14-ата Ел Чолито отново беше точен, като удвои преднината на “мастифите” с невероятен шут от голяма дистанция. Това е шестият гол за сина на Диего Симеоне в последните му два мача като титуляр. Също така “Старата госпожа” е любимата му жертва в Серия А с шест попадения срещу този отбор

В 16-ата минута Дибала се опита да намали изоставането на торинци с далечен удар, който обаче мина покрай вратата. В 28-ата Симеоне щеше да оформи своя хеттрик с нов прекрасен изстрел, но попадението му не беше зачетено заради фал в атака на Джанлука Капрари. В 35-ата Дибала отправи мощен шут, който профуча над вратата. Малко след това той не сполучи и с удар с глава. В 40-ата Алекс Сандро също пробва своя мерник, но безуспешно. В 43-ата Дибала се опита да изненада Монтипо, като го прехвърли с шут от много голямо разстояние, но отново не намери целта. Минута по-късно аржентинецът нацели напречната греда с техничен удар.

Дибала продължи с пропуските си и през втората част. Между двата удара на Ла Хоя Симеоне се опита да стигне до хеттрик, но изстрелът му попадна право в ръцете на Шчесни. В 57-ата минута появилият се в игра точно преди това Маккени можеше да се разпише след центриране от фал, но Монтипо не му позволи да го направи. В 80-ата именно американецът намали изоставането на "бианконерите" с прекрасен далечен удар, при който топката се отклони в напречната греда преди да се оплете в мрежата.

В 82-ата минута Мората направи пробив в наказателното поле, но шутът му беше разочароващ. Минута по-късно влезлият от пейката Никола Калинич се опита да вкара гол с първото си докосване, но ударът му по земя мина на сантиметри от вратата. В 90-ата минута Дибала отправи опасен изстрел от разстояние, но с блестяща изява Монтипо изби топката в корнер. В добавеното време Барак пропусна да се разпише и така резултатът остана непроменен.

С този успех Верона се изкачи на седмата позиция в класирането с актив от 15 точки, като задмина днешния си противник само по голова разлика. За Ювентус, който вече е осми в подреждането, това е четвърта загуба през сезона.

ВЕРОНА - ЮВЕНТУС 2:1

1:0 Симеоне (11')

2:0 Симеоне (14')

2:1 Маккени (80')

Верона: Монтипо, Давидович, Гюнтер, Казале, Фараони, Тамезе, Велосо, Лазович, Барак, Капрари, Симеоне

Ювентус: Шчесни, Данило, Бонучи, Киелини, Сандро, Куадрадо, Бентанкур, Артур, Рабио, Дибала, Мората