Колумбиец сътвори зрелищен гол в МЛС (видео)

Куриозен гол бе отбелязан в мача между Портланд Тимбърс и Сан Хосе Ърткуейкс от американското футболно първенство (Мейджър Лийг Сокър). Портланд спечели у дома с 2:0, а второто попадение, дело на колумбийския нападател Дайрон Асприля, определено бе запомнящо се. В 55-ата минута вратарят на Сан Хосе Джей Ти Марсинковски не успя да укроти топката и я изпусна, а 29-годишният Асприля се възползва по най-добрия начин. С впечатляваща задна ножица той успя да прехвърли опиталия се неуспешно да се върне на вратата страж на противника.

Портланд е четвърти във временното класиране на Западната конференция на МЛС, а Сан Хосе заема 10-а позиция, отново на Запад.

Колаж: goal.com