Гицов изведе Флоридсдорфер до четвъртфинал за Купата на Австрия

Отборът на Александър Гицов Флоридсдорфер се класира за четвъртфиналите за Купата на Австрия. Тимът, който е воден от младия български специалист в тандем с Митя Морец отстрани състава на Капфенберг на осминафиналите. В редовното време двата тима завършиха 0:0, а в продълженията също не падна гол. Така дузпите трябваше да определят победителя. При изпълненията играчите на ФАК бяха по-точни и с 4:2 се класират напред.

В предните кръгове на надпреварата Флоридсдорфер отстраниха Зеекирхен с 1:0 и Трейбах с 5:1 и сега очакват съперника си за четвъртфиналите. До момента за тази фаза се класираха още тимовете на Волфсбергер, Аустрия Клагенфурт, Рийд и Ред Бул Залцбург. Днес възможност да стигнат до тази фаза имат и ЛАСК (Линц) и Рапид Виена. Към момента тимът на Гицов е единственият извън елитната Бундеслига, достигнал тази фаза.