Модест изхвърли Щутгарт с два гола за пет минути

Кьолн изхвърли Щутгарт от Купата на Германия. "Козлите" пречупиха Щутгарт с 2:0 и то като гост на "Мерцедес-Бенц Арена". Срещата бе от 1/8-финалната фаза на турнира.

Героят на вечерта в състава на гостите бе нападателят Антони Модест. Той отбеляза и двата гола за своя тим в 72-ата и 77-ата минута.

В друг мач от тази фаза Хановер се разправи с Фортуна Дюселдорф, записвайки класически успех с 3:0. Победата обаче не дойде толкова лесно, като две от попаденията паднаха в добавеното време. Керк откри резултата в 29-ата минута, а Байер в 92-ата и 95-ата минута довърши съперника за крайното 3:0.

Доста по-голяма драма имаше в срещата между Ян Регенсбург и Ханза (Рощок). Там паднаха шест попадения, а победителят бе определен след изпълнение на дузпи. Ханза поведе с два гола, дело на Ридъл в 8-ата и Мамба в 56-ата минута, но Синг в 71-ата и Цвартс в 91-ата минута възстановиха равенството и пратиха мача в продължения. След това Ян Регенсбург направи пълен обрат с попадение на Брайткройц в 101-ата минута, но за да бъде драмата пълна в 120-ата Брайнер докара нещата до 3:3 и дузпи. Там гостите триумфираха с 4:2 точни изстрела и продължава тнапред.