С по един гол на мач не става, бесен е Алегри

Наставникът на Ювентус Масимилиано Алегри не скри разочарованието си от загубата с 1:2 от Сасуоло. “Бианконерите” бяха наказани на своя стадион и остават далеч от върха.

“През първото полувреме можехме да поведем в резултата, но допуснахме гол малко преди паузата. После успяхме да изравним, след което обаче дисциплината в играта ни изчезна, което пък доведе до положенията за съперника в края. Опитахме се да спечелим чрез индивидуални изяви”, заяви треньорът пред клубния ТВ канал.

“Трябва да се подобрим при играта в завършващата фаза, защото по един гол средно на мач и силно представяне в защита не е достатъчно. Нуждаем се от баланс! Това поражение боли, но трябва да се поучим.

Футболът е странно нещо, защото тази вечер създадохме много шансове, но в края загубихме. Изобщо не ми харесва това, че само минута преди края допуснахме гол. Изглежда, че този път страхът от това да ни вкарат изчезна и в крайна сметка стана точно това. Нужно е да бъдем по-организирани и резултатите ще дойдат.

Засега мислим само мач за мач. Сега вече ни очаква среща с Верона, който е съперник, чиито футболисти тичат много и са здрави физически. Нуждаем се от силно представяне и ще видим какво ще се случи”, каза още Алегри.