Удинезе изпусна победата над Верона след късна дузпа

Удинезе и Верона не успяха да се победят в сблъсъка си от десетия кръг на Серия "А". Айзък Съксес изведе домакините напред в самото начало, след което "малките зебри" пропуснаха още няколко много добри положения. Верона измъкна точката седем минути преди края след гол от дузпа на Антонин Барак.

Двубоят започна по перфектен начин за домакините, които още в третата минута излязоха напред в резултата. Съксес проби, елиминира един бранител и стреля с десния крак в ъгъла, вкарвайки дебютния си гол с екипа на Удинезе. В 25-ата минута Брам Нуйтинк бе близо до това да удвои аванса на домакините, но негов удар с глава от чиста позиция бе спасен след зрелищна намеса на Монтипо. Стражът на Верона се отличи с още няколко добри прояви, отразявайки удари на Бето и Перейра.

През първото полувреме Верона не създаде нищо в предни позиции. Гостите обаче успяха да се доберат до точката в 83-тата, след като Бекао препъна Барак. ВАР дълго време проверяваше ситуацията, но в крайна сметка решението бе потвърдено. Антонин Барак изпълни безапелационно дузпата за 1:1.

В добавеното време Верона имаше шанс дори да стигне до победата, но Силвестри спаси удар на Джовани Симеонме, насочен към ъгъла.