Левски помете Септември (Симитли) със седем гола

Левски се класира по повече от категоричен начин за четвъртфиналите за Купата на България, след като разби със 7:0 Септември (Симитли) в предишната фаза на надпреварата. "Сините" не оставиха никакви съмнения, че са значително по-класният тим и разбиха тотално съперника. Билал Бари отбеляза хеттрик, а по един гол добавиха Марин Петков, Георги Миланов, Борислав Цонев и Димитър Костадинов. Гостите от Югозападна България пък с нищо не показаха, че имат каквито и да е доводи да се противопоставят на домакините и бяха "боксова круша" за Левски.

Станимир Стоилов започна със следния състав за Левски: на вратата бе 16-годишният Пламен Андреев. Пред него в защита действаха Иван Горанов, Гьоко Зайков, Хосе Кордоба и Драган Михайлович. В халфовата линия действаха Димитър Костадинов и Георги Миланов, а пред тях бе Андриан Краев. В атака действа Билал Бари, подпомаган от Мартин Петков и Марин Петков.

Срещата започна с тотална доминация на домакините, като играта почти не излизаше от половината на гостите. Натискът обаче даде резултат чак в 20-ата минута. Георги Миланов получи топката по левия фланг и след като напредна към наказателното поле намери непокрития Марин Петков, който само подложи крак за 1:0.

Три минути по-късно Левски вече водеше с 2:0. Драган Михайлович открадна топката в близост до наказателното поле и центрира към Билал Бари, който с глава насочи топката в мрежата на Антонио Тута.

В 27-ата минута Бари отново бе точен. Нападателят бе оставен непокрит в наказателното поле и след центриране от Андриан Краев безпроблемно прати кълбото за трети път във вратата на Септември.

24 Левски - Септември (Симитли)

След мълниеносния удар в рамките на само седем минути, домакините намалиха оборотите. Дори гостите имаха шанс да намалят резултата, но Васил Божинов бе спрян от Хосе Кордоба преди да нанесе удар от добра позиция.

През втората част ситуацията на терена не се промени особено и в средата на частта "сините" отново се активизираха и стигнаха до два бързи гола. Първо Георги Миланов направи 4:0 след грешка при излизане на вратаря Тута. Това се случи в 68-ата минута.

120 секунди по-късно Бари оформи своя хеттрик. Миланов подаде по земя към нападателя и той на празна врата нямаше как да сбърка - 5:0.

Десетина минути по-късно последва нова силна вълна на Левски и нови два гола. Първо Борислав Цонев засече подаване на Краев и реализира шестия гол за "сините".

В 82-ата минута Димитър Костадинов също се разписа, като насочи във вратата подаване на Иван Горанов.

До края на мача не се стигна до нови попадения и Левски постигна изразителна победа. Последната такава бе точно преди три години, когато със същия резултат бе победен Верея в efbet Лига. Така "сините" вече чакат следващия си съперник в надпреварата и вече поглежда по-смело към мечтите за трофея.

ЛЕВСКИ 7:0 СЕПТЕМВРИ (СИМИТЛИ)
1:0 Марин Петков (20)
2:0 Билал Бари (23)
3:0 Билал Бари (27)
4:0 Георги Миланов (68)
5:0 Билал Бари (70)
6:0 Борислав Цонев (80)
7:0 Димитър Костадинов (82)

ЛЕВСКИ: 66. Андреев, 4. Горанов, 3. Зайков, 33. Кордоба, 91. Михайлович, 20. Костадинов, 7. Миланов, 79. Мартин Петков, 88. Марин Петков, 89. Краев, 19. Бари

СЕПТЕМВРИ (СИМИТЛИ): 24. Тута, 77. Михайлов, 4. Митев, 28. Николов, 19. Божинов, 17. Динев, 11. Василев, 6. Петров, 66. Младенов, 10. Лулейски, 99. Грозданов