Локомотив (Пд) взе железничарското дерби и е на 1/4-финал за Купата на България

Локомотив (Пловдив) продължава напред в турнира за Купата на България след успех с 2:0 над Локомотив (София). Капитанът на пловдивчани Димитър Илиев (46) се разписа в началото на второто полувреме, а Кристиан Гомис (90+3) оформи крайния резултат след страхотен самостоятелен рейд. "Смърфовете" бяха по-добрият тим на терена и не дори не позволиха сериозни опасности пред вратата на Илко Пиргов. С победата в "Надежда" Локомотив (Пловдив) продължава към 1/4-финалите.

През първите минути на мача интересни положения пред двете врати липсваха. Двата отбора трудно създаваха голови възможности. В 27-ата минута Парвиз Умарбаев стреля от фаул, но топката попадна право в ръцете на Александър Любенов. Последва период, в който отново събитията на терена не позволиха на зрителите на стадиона в столичния квартал "Надежда" да видят нещо по-интересно. Така се стигна до 40-ата минута, в която Димитър Илиев подаде с едно докосване към нахлуващия в наказателното поле Лукас Салианс. Халфът веднага стреля, но Любенов се намеси и запази вратата си суха.

17 Локомотив (София) - Локомотив (Пловдив)

В последната минута на първото полувреме Димитър Илиев получи подарък. Топката беше върната назад, а Божидар Кацаров се подхлъзна. Това позволи на капитана на Локомотив (Пд) да напредне към наказателното поле. Илиев си нагласи топката на левия крак и стреля, но над вратата.

Началото на второто полувреме за пловдивчани беше много силно и те поведоха в резултата с гол на капита Димитър Илиев. Днешният именик получи топката извън наказателното поле. Той спечели няколко метра с дрибъл, след което стреля в обратния ъгъл на вратата. Топката беше насочена много добре в долния десен ъгъл, отби се в гредата и се оплете в мрежата на Любенов.

И след гола възпитаниците на наставника Александър Тунчев бяха по-активни, като натиснаха столичните "железничари" в половината им.

В 76-ата минута Виржил Пинсон беше намерен в наказателното поле с центриране от Селсо Рапосо. Нападателят спря топката и нанесе удар. От удобна позиция той не намери очертанията на вратата.

В добавеното време на срещата Кристиан Гомис оформи крайния резултат след страхотен самостоятелен рейд. След корнер за столичани топката беше изчистена напред, докато стражът Александър Любенов беше в наказателното поле на противника. Гомис показа скоростта си и преодоля защитник с голямата си крачка. Бранителят веднага насочи топката в опразнената врата и така Локомотив спечели с 2:0 визитата си в София.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:2
0:1 Димитър Илиев (46)
0:2 Кристиан Гомис (90+3)

Стартови състави:

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): Александър Любенов, Селсо Рапосо, Георгиос Катсикас, Пламен Крачунов, Мики Орачев, Красимир Милошев, Божидар Кацаров, Валентин Николов, Александър Александров, Мохамед Бухмиди, Виржил Пинсон;

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): Илко Пиргов, Кристиан Гомис, Мартин Паскалев, Йосип Томашевич, Петър Витанов, Бирсент Карагарен, Шакил Сно, Лукас Салинас, Парвиз Умарбаев, Димитър Илиев, Георги Минчев