Миньор (Перник) удари Спартак (Варна) и се намести в Топ 3

Отборът на Миньор (Перник) постигна минимален успех с 1:0 над Спартак (Варна) в сблъсък от 14-ия кръг на Втора професионална лига. В герой за домакините се превърна Божидар Васев, който заби единственото попадение в Перник.

С този успех "чуковете" събраха 29 точки и се изкачиха до третото място във временното класиране, изпреварвайки "соколите", които остават с 27 пункта.

Първата интересна ситуация се откри пред вратата на домакините. В 14-ата минута Георги Георгиев излезе очи в очи с Даниел Леонтиев. Атакуващият футболист прехвърли стража, но кълбото премина на сантиметри от целта.

В 21-ата минута вратарят на домакините отрази шут от далечна дистанция на Янчо Андреев.

В 39-ата минута "чуковете" стигнаха до първия гол. Звездата на отбора Божидар Васев не нанесе хубав удар с глава, но успя да насочи топката с рамо в левия ъгъл на Християн Славов.

В началото на втората част Архан Исуф се оказа на стрелкова позиция пред границата на наказателното поле, но стреля в аут. В 59-ата минута Генади Луго опита да изравни резултата с глава, но топката мина покрай вратата.

В 74-ата минута Иван Пенев намери Иван Колев, който шутира опасно, но отново не намери очертанията на вратата.

Малко преди края на мача Християн Казаков проби и центрира в наказателното поле, където футболист на "чуковете" от близка дистанция не успя да засече подаването. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка от 14-ия кръг на Втора професионална лига.

МИНЬОР - СПАРТАК (ВАРНА) 1:0

1:0 Божидар Васев (39)

МИНЬОР (ПЕРНИК): 12. Леонтиев, 20. А. Васев, 3. Славчев, 24. Купенов, 28. Иванов, 5. В. Васев, 15. Ценов, 30. Б. Васев, 19. Казаков, 17. Вълчанов, 13. Бонев

СПАРТАК (ВАРНА): 12. Славов, 83. Пенев, 6. Луго, 2. Боев, 13. Исуф, 10. Андреев, 8. Георгиев, 17. Илиев, 9. Мехмед, 27. Колев, 7. Бабалиев