Бохум се справи с Айнтрахт (видео)

Бохум надви с 2:0 у дома Айнтрахт (Франкфурт) в късния неделен мач от 9-ия кръг на Първа Бундеслига. Още в 3-ата минута Дани Блум се озова в много опасна зона пред противниковата врата и изпрати топката в мрежата. В 11-ата минута Гонсало Пасиенсия пропусна дузпа за Айнтрахт. Тя бе отсъдена за игра с ръка, а стражът Мануел Риман дори улови директно топката след изстрела от бялата точка. Във втората минута на добавеното време Себастиан Полтер реализира второто попадение за домакините с удар от близко разстояние.

Така Бохум записа трета победа за сезона в първенството и с 10 точки заема 14-о място в класирането. Айнтрахт пък е 15-и с 8 точки, като единствената победа на тима си остава 2:1 като гост срещу Байерн (Мюнхен).