ЦСКА - София удържа точката срещу Берое, Бусато герой

ЦСКА - София стъпи накриво в битката за титлата след 0:0 като гост на Берое в мач от 12-ия кръг на efbet Лига.

Червените трябва да благодарят за точката на стража си Густаво Бусато, който с няколко отлични намеси запази мрежата си суха. Най-добрата му проява бе в 90-ата минута, когато спаси удар от 5 метра с глава на Камен Хаджиев.

18 Берое - ЦСКА - София

През първата част заралии на два пъти имаха претенции за дузпа, но реферът Георги Кабаков остана безмълвен.

От совя страна футболистите на Стойчо Младенов изиграха неубедителен двубой и не създадоха нито една опасна ситуация пред противниковата врата.

Наставникът на гостите направи известни промени в своята 11-ка за този мач. В нея място намериха Гълъбов, Юга, Вион, Метс и Варела, които не започнаха в четвъртък срещу Зоря.

Домакините пък заложиха на 10 български футболисти в стартовия състав, а единственият чужденец бе Стив Фуртадо.

Берое осъществи опасна атака още преди да са изтекли 60 секунди от мача. Камбуров стреля от 15 метра, топката се отби в ръката на Метс, която бе близо до тялото му. Заралии поискаха дузпа, но Кабаков остана безмълвен, а и Радослав Гидженов, който отговоряше за ВАР, също не се намеси.

В 16-ата минута Варела изведе Кайседо в наказателното поле на противника, но нападателят стреля крайно неточно. Четири минути след това домакините пропуснаха отлична възможност за гол. Фуртадо центрира по земя, Камбуров стреля фронтално от 7-8 метра, но Бусато изби.

В 24-ата минута Берое поиска нова дузпа за нарушение на Юга срещу Камбуров, който излизаше сам срещу вратаря, но Кабаков и отговорникът за ВАР прецениха, че съприкосновението не е достатъчно за 11-меров наказателен удар.

В 32-ата минута Варела стреля параболично от трудна позиция с глава, топката се насочи под напречната греда, но Ганев изби в корнер.

Девет минути след началото на второто полувреме Василев намери Генов, който стреля от ъгъла на пеналта, но Бусато внимаваше и улови. В 56-ата минута последва нов шут на Генов, този път доста по-опасен, но над напречната греда.

В 68-ата минута Берое отправи пореден удар към Бусато, но и този път вратарят на червените отрази изстрела на Лебон.

В 90-ата минута Бусато спаси своите с блестящо отиграване. Хаджиев засече с глава центриране от корнер, но стражът на червените спаси удара му от пет метра. Секунди по-късно последва бомбен удар на Даскалов от далечна дистанция, но Бусато отново отрази.

БЕРОЕ - ЦСКА - СОФИЯ 0:0

БЕРОЕ: 33. Ганев, 6. Цветков, 8. Стефанов, 9. Камбуров, 10. Генов, 15. Динков, 16. Мечев, 17. Даскалов, 19. Василев, 20. Фуртадо, 26. Хаджиев

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 1. Вион, 2. Матей, 28. Гълъбов, 18. Мазику, 20. Метс, 21. Юга, 10. Йомов, 5. Варела, 30. Вилдсхут, 9. Кайседо

Снимки: Борислав Трошев