Светкавица и дубълът на Спартак (Варна) не се победиха

1:1 приключиха в Търговище местният Светкавоци и вторият отбор на Спартак (Варна). Двубоят бе част от десетия кръг на Североизточната Трета лига. Стана изключително интересен мач с много положения за гол и пред двете врати.

Резултати и голмайстори от 10-ия кръг на Североизток

Домакините натиснаха още с началния съдийски сигнал. Създадоха доста възможности пред варненската врата. Почти всичките им футболисти се изредиха да ги пропиляват. Малките „соколи“ на Димитър Трендафилов действаха дефанзивно, но при всяка възможност контраатакуваха. На два пъти сътвориха голови ситуации. Едната не успя да я завърши Константин Богданов. При другата в 42-ата минута капитана Янаки Смирнов изведе зад защитата Дилън Джордж, който търкулна топката покрай вратаря за 0:1.

След почивката ролите се размениха. Варненци тръгнаха смело напред. Получи се двуостър двубой, като почти всяка атака вещаеше гол. При една от тях в 60-ата минута настана суматоха пред вратата на Цветомир Иванов. Той изби първия удар, но при добавката на Михаил Паскалев равенството беше възстановено. Това беше и единственият материализиран шанс от многобройните изработени за Светкавица. Пред отсрещната врата влезлият като резерва Симеон Иванов центрира отлично, но друга резерва Никола Владев и Калоян Янчев не бяха точни с глава. Съотборниците им Тугай Неджет и резервата Александър Янчев също не успяха да се разпишат.