Бдин се препъна в Левски

В град Левски, едноименния тим победи с 2:1 Бдин (Видин) в мач от 12-ия кръг на Северозападната Трета лига. Съперниците си поделиха по полувреме. Първото беше за домакините. Първата изненада, която те поднесоха на видинчани, беше решението ролята на централен защитник да изпълнява плеймейкърът Ивайло Раденцов. През 90-те минути той перфектно замести наказания Веселин Митев. Още в 8-ата минута топката спря в мрежата на Бдин. Там я насочи Цветомир Димитров при суматоха през вратата на Ивайло Сайков. В 25-ата минута видински футболист излезе сам срещу противниковия вратар, но не вкара. В 30-ата минута Евгени Систов насочи топката с глава в гредата. После двама левскари не успяха да надиграят един съперник. След почивката бдинци натиснаха. При една контраатака обаче Венцислав Миленов удвои аванса на домакините с шут по диагонала. Малко преди края влезлия като резерва Мартин Николов вкара почетното попадение за съперника. Секунди преди последния съдийски сигнал Раденцов изби с глава топката от голлинията.

Стартови състави:

Левски: 1. Васил Тодоров, 21. Цветослав Игнатов, 11. Джанко Танев, 70. Теодор Михайлов, 20. Цветомир Димитров, 15. Тихомир Тодоров, 10. Траян Димитров, 8. Ивайло Раденцов (капитан), 9. Антонио Иванджиков, 22. Венцислав Миленов, 19. Евгени Систов.