Борусия (Дортмунд) остави Арминия и Груев без победа и продължава да преследва Байерн

Борусия (Дортмунд) постигна седмата си победа от началото на сезона, след като надделя с 3:1 в гостуването си на Арминия (Билефелд) в мач от 9-ия кръг на Бундеслигата. Попаденията за футболистите на Марко Розе бяха дело на Емре Джан (31’), Матс Хумелс (45’) и Джуд Белингам (72’), а за за тези на Франк Крамер се разписа Фабиан Клос (87’).

На разположение на гостите не бе и голямата им звезда Ерлинг Холанд, който е с контузия и все още не е ясно колко точно ще отсъства. Също така те успяха да се върнат на победния път след особено тежката загуба през седмицата в Шампионската лига, където загубиха с 4:0 в гостуването си на Аякс. Домакините, в чийто щаб е и Илия Груев, все още нямат победа от началото на сезона.

Арминия пропусна отлично положение да открие резултата в 18-ата минута след грешка Марин Понграчич, който позволи топката да му бъде отнета от Яник Сера, но след това нападателят не се справи и пропусна сам срещу вратаря. Хърватският бранител на гостите бе доста нестабилен и допусна няколко сериозни грешки в тези минути.

Борусия изнесе играта и достигна до дузпа в 30-ата минута, когато Дониел Маален бе фаулиран при едно разбъркване в наказателното поле. Зад топката застана Емре Джан и реализира за 0:1. В последната минута на полувремето играчите на Арминия не се справиха добре с ичистването на топката след корнер, топката се озова в дъгата пред пеналта, а там Матс Хумелс със страхотен изстрел я прати в мрежата за 0:2.

Третото попадение за възпитаниците на Марко Розе бе дело на Джуд Белингам в 73-ата минута, когато той получи топката пред наказателното поле и със страхотен индивидуален пробив навлезе в пеналтерията и преодоля вратаря на домакините за 0:3.

Играчите на Арминия стигнаха до почетното попадение няколко минути преди края на срещата, когато те получиха дузпа за нарушение на Матс Хумелс срещу резервата Патрик Вимер, а зад топката застана Фабиан Клос и реализира второто си попадение от началото на сезона за 1:3.

С тази победа играчите на Борусия (Дортмунд) събраха 21 точки и са само на 1 от водача Байерн (Мюнхен), а домакините са предпоследни с 5 точки от равенства. В следващият кръг играчите на Марко Розе ще посрещнат Кьолн, а Арминия ще домакинства на Майнц.